Strona GłównaBanki centralneNowe przepisy – Ograniczenie transakcji gotówkowych do 15 tys. zł od 1 stycznia 2017 r.

W Polsce następuje ostatnimi czasy wiele zmian. Jedna z nich dotyczy obrotu gotówką. Przepisy, które wejdą w życie od 1 stycznia 2017 r. ograniczą kwotę transakcji gotówkowych realizowanych przez firmy.

Przepis ten w branży złota powoduje, że każda transakcja sprzedaży lub skupu złota przewyższająca kwotę 15 tys. zł będzie musiała być rozliczona przelewem. Przy aktualnych cenach złota, oznacza to, że za gotówkę będziemy mogli kupić mniej niż 2 uncje złota. Jeżeli ktoś będzie chciał kupić złoto, za kwotę wyższą niż 15 tys. zł, to będzie trzeba taką transakcję rozliczyć przy wykorzystaniu przelewów bankowych.

Przepis ten doskonale wpisuje się w promowaną od kilku lat ideę społeczeństwa bezgotówkowego. Przy okazji warto spojrzeć jak taka idea jest implementowana w społeczeństwo zainteresowane tylko i wyłącznie konsumpcjonizmem:

    Pomysłodawcy idei znajdują profesora z dużym dorobkiem naukowym i wieloma tytułami. Człowiek ten powinien posiadać również otwarty umysł, aby za odpowiednią ilość wręczonych pieniędzy, był w stanie stworzyć opracowania naukowe udowadniające słuszność wcześniej założonych tez. W tym przypadku ideę społeczeństwa bezgotówkowego ugruntował znany na całym świecie profesor Rogoff. Profesor ten bierze również czynny udział w propagowaniu tej “genialnej” idei na całym świecie.

    Ideę implementują najpierw małe gospodarki z genetycznie posłusznymi obywatelami, w których jej wprowadzenie jest dużo prostsze niż w dużych gospodarkach. W tym przypadku była to między innymi Dania.

    Centralnie sterowane media głównego nurtu, zachwycają się nowym pomysłem i prezentują korzyści płynące z tej idei dla konsumentów, których głównym zadaniem jest konsumować bez zadawania pytań. Organizacje rządowe, pozarządowe i Banki tworzą opracowania wskazujące na genialność nowej idei.

    Stopniowo wprowadza się poprzez nowe przepisy ograniczenia zmierzające do realizacji nowej idei. Najważniejsze, aby przepisy wprowadzać stopniowo, bo społeczeństwo/wyborcy nie lubią terapii szokowej. Dlatego teraz mamy ograniczenie do 15 tys. zł. Wcześniej transakcje nie rejestrowane w komórce Ministerstwa Finansów było do 15 tys. euro, więc zamieniono tylko symbol waluty i nadal jest 15 tys., tylko że nie EUR ale PLN. Przecież większość ludzi zajęta konsumowaniem i tak się nie zorientuję, że coś zmieniono.

    Jakich następnych kroków można się spodziewać??? Na przykład ograniczenia transakcji gotówkowych do 1000zł, a następnie zlikwidowania gotówki całkowicie i zastąpienie jej pieniądzem elektronicznym z wykorzystaniem technologii blockchain znanej z Bitcoina. Z tym, że nowy pieniądz z Bitcoinem oczywiście nie będzie mieć nic wspólnego, bo nadal będzie podlegać nieustannemu psuciu przez rząd poprzez zwiększanie długu publicznego, a technologia blockchain umożliwi tylko przypisanie jednego portfela na sztywno do każdego obywatela, który to portfel będzie służyć zamiast legendarnych chipów wstawianych pod skórę (chipy pod skórę, to rozwiązanie trochę zbyt brutalne jak na ideę demokratycznie poprawnego i dobrodusznego społeczeństwa sterowanego z wysokich gmachów aparatu państwowego). Portfel ten na sztywno przypisany, umożliwi urzędnikom permanentną inwigilację obywatela, a jak obywatel okaże się nie posłuszny, to działanie portfela zostanie wstrzymane, a obywatel będzie musiał przejść na rozliczanie się za jedzenie w barterze 🙂

Więcej w podobnym temacie tutaj:

Piotr Kowalski

Tel: +48 71 300 13 80
Fax: +48 71 300 13 80
e-mail: office(m@łpa)goldco.pl zamiast (m@łpa) wpisz @
e-mail Piotr Kowalski: piotr.kowalski(m@łpa)goldco.pl zamiast (m@łpa) wpisz @
Goldco S.A.: ul. Rynek 7, 50-106 Wrocław
Goldco S.A. Biuro Obsługi Klienta: ul. Tarnogajska 11, 50-512 Wrocław

Tags: , , , , ,

2 komentarze

Zostaw Odpowiedź