Strona GłównaCertiCardJak nabywać w pełni sprawdzone i autentyczne sztabki złota i złote monety?

W GOLDCO S.A. cena skupu sztabek 1oz i monet 1oz mieści się w przedziale od 4 do 8% poniżej bieżącej ceny zakupu.

GOLDCO S.A. jako jedyny dystrybutor złota inwestycyjnego w Polsce, oferuje cenę skupu złotych monet i sztabek o masie 1oz i większej, równą 4-8 procent poniżej bieżącej ceny zakupu. W ten sposób, jako jedyni w Polsce oferujemy najbardziej konkurencyjne stawki (spread) pomiędzy ceną kupna i sprzedaży złota. Tak wysokie ceny skupu złota oferujemy tylko i wyłącznie dla monet i sztabek, które wcześniej zostały nabyte w GOLDCO. Tym samym powodujemy, że złoto inwestycyjne staje się o wiele tańsze niż fundusze inwestycyjne, które często pobierają opłaty manipulacyjne wielokrotnie przekraczające stawkę od 4 do 8 procent prowizji.

Nabywając złoto w GOLDCO S.A. masz pewność posiadania złota wolnego od wolframu! Posługujemy się narzędziem, które z łatwością wykrywa wolfram!

WOLFRAM to zmora współczesnego rynku złota. Jak się przed nim obronić i nabywać złoto ze 100-procentową pewnością autentyczności i próby nabywanych sztabek złota i złotych monet?

Ostatnie kilka lat na rynku złota upłynęło pod znakiem rozwoju techniki obróbki wolframu przez chińskich fałszerzy. WOLFRAMEM podrabiane są złote monety i sztabki – nawet te najmniejsze o masie kilku gramów. Wolfram to najnowocześniejsza technika podrabiania, bo w przeszłości technicy mieli problem z obróbką plastyczną wolframu, który jest kruchym materiałem. Jednak na dalekim wschodzie dopracowano technikę wytwarzania stopów wolframowo-miedziowych lub wolframowo-srebrzanych, które dużo lepiej poddają się obróbce plastycznej, a więc i biciu monet z krążków wolframowych.

Dlaczego akurat WOLFRAM?

Wolfram w branży złota inwestycyjnego jest bardzo niewdzięczny, bo jego gęstość jest zaledwie o 0,26% mniejsza od gęstości złota, co powoduje, że wymiary monety lub sztabki wolframowej mogą różnić się o 0,05% w relacji do monet i sztabek autentycznych. Zatem takich różnic nie da się wychwycić bazując tylko na pomiarze wymiarów suwmiarką. Przy tym cena wolframu jest bardzo niska i wynosi kilkadziesiąt dolarów za 1 oz. Dlatego, aby zdiagnozować czy mamy do czynienia z wolframem, należy poddawać sztabki złota i złote monety za pomocą pola magnetycznego przy wykorzystaniu do tego celu specjalnej aparatury pomiarowej.

sztabka-PAMP-pozlacana-wolframem

Dlaczego spektrometr jest bezużyteczny?

Zazwyczaj do nieinwazyjnego badania metali używano spektrometr. Jednak wadą spektrometru jest to, że bada on tylko powierzchnie metalu na grubości rzędu kilkunastu/kilkudziesięciu mikrometrów. Problem zaczyna się, gdy istnieje ryzyko, że inny metal został pokryty tylko złotą warstwą. Takiej podróbki nie jesteśmy w stanie zweryfikować spektrometrem. Dlatego dystrybutorzy złota i rafinerie zgłaszały duży popyt na inną skuteczniejszą metodę badania złotych monet i sztabek. Z pomocą przyszli fizycy, którzy wykorzystali siły pola magnetycznego do weryfikacji autentyczności złota.

Złoto, srebro i platyna reaguje na pole magnetyczne zupełnie inaczej niż pozostałe metale

Złoto to metal idealnie poddający się obróbce plastycznej. Natomiast inne metale dużo gorzej poddają się takiej obróbce, są kruche i nieplastyczne a w dodatku inne tanie i nieszlachetne metale są paramagnetykami, czyli poddają się działaniom pola magnetycznego. Natomiast złoto i srebro są diamagnetykami, czyli pole magnetyczne działa zupełnie inaczej na złoto, platynę i srebro niż na inne metale używane do podrabiania monet.

Odczyty sił pola magnetycznego sztabek i monet, to zbawienie dla współczesnego rynku złota inwestycyjnego

To właśnie właściwości magnetyczne złota, platyny i srebra są najbardziej pomocne przy badaniu złotych monet oraz sztabek zapakowanych w opakowania typu Certicard. To dzięki pomiarowi sił magnetycznych działających na monetę lub sztabkę możemy stwierdzić czy na całym jej przekroju mamy do czynienia z czystym złotem, platyną lub srebrem. Gdy wewnątrz sztabki i monety znajdowałby się wolfram lub inny metal, to na wynikach urządzenia pomiarowego od razu będzie widać różnicę w odczytach siła pola magnetycznego.

wykrywacz-podrabianego-wolframem-zlota

Pomiar sił pola magnetycznego sztabki złota celem sprawdzenia wnętrza sztabki na ryzyko występowania wolframu

W GOLDCO S.A. Masz Gwarancję Autentyczności Sztabek Złota i Złotych Monet

Każda złota moneta została sprawdzona na ryzyko występowania Wolframu. Wolfram to metal o gęstości 0,26 procenta mniejszej od złota. Sprawia to duże trudności w rozpoznawaniu autentyczności złotych monet bazując tylko na pomiarze wymiarów oraz masy. Dlatego jako jedyni w Polsce zaopatrzyliśmy się w unikalne na skalę światową urządzenie do NIEINWAZYJNEGO badania monet i sztabek. Każdą dostępną u nas monetę i sztabkę poddajemy testowi na ryzyko występowania wolframu. Dzięki temu wiemy, że dostępne u nas monety i sztabki są w stu procentach autentyczne. A nabywcy podczas odbioru osobistego mogą osobiście brać udział w procesie badania złotych monet i sztabek na ryzyko występowania wolframu. Jeżeli zamawiasz monetę lub sztabkę, którą dostarczymy Ci przesyłką kurierską, to w uwagach do zamówienia wpisz “Proszę o przesłanie mailem fotografii wykonanej podczas testu monety lub sztabki”. W dniu nadania przesyłki kurierskiej, otrzymasz na swojego maila fotografię zrobioną w trakcie sprawdzania monety na urządzeniu laboratoryjnym wykrywającym wolfram.

wykrywacz-podrabianego-wolframem-zlota

Tutaj znajdziesz jeden z najbardziej obszernych zbiorów światowych złotych monet inwestycyjnych.

Począwszy od najbardziej popularnych Krugerrandów, aż po złote monety inwestycyjno-kolekcjonerskie Serii Księżycowej lub Kanadyjska Natura kończąc na złotych monetach kolekcjonerskich emitowanych w ilości kilkaset sztuk na cały świat z francuskiej mennicy Monnaie de Paris.

Złote monety Krugerrand

Złote monety Kanadyjski Liść Klonu i Kanadyjski Wyjący Wilk i Ryczący Kuguar

Złote monety Wiedeński Filharmonik

Złote monety Amerykański Orzeł i Bizon

Złote monety Chińska Panda

Złote monety Libertad

Złote monety Australijski Kangur

Złote monety Australijskiej Serii Księżycowej

Inwestorzy preferujący sztabki znajdą u nas złote sztaby z największych i najbardziej popularnych mennic akredytowanych na Londyńskiej Giełdzie Złota [LBMA]

Sztabki złota z Mennicy Argor-Heraeus Szwajcaria

Sztabki złota z Mennicy Perth Mint Australia

Sztabki złota z Mennicy PAMP Szwajcaria

Skontaktuj się z nami telefonicznie! – dzwoń:
(71) 750 90 81 lub 512 454 700

Pobierz na maila darmowy poradnik naszego autorstwa “Jak Rozpoznawać Fałszywe Monety?”.

Zawarliśmy w nim bardzo cenną i prostą do przyswojenia wiedzę, która pozwoli Ci w kilkanaście sekund zweryfikować autentyczność każdej monety. Dzięki tej wiedzy staniesz się specjalistą od inwestycji w metale szlachetne i będziesz mógł spać spokojnie, bez obaw o autentyczność swojego złota.

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Piotr Kowalski GCO Spółka z o.o.

Tel: +48 71 300 13 80
Fax: +48 71 300 13 80
e-mail: biuro#goldco.pl zamiast # wpisz @
Gco Spółka z o.o.: ul. Kamienna 135 lok.16, 50-545 Wrocław

Tags: , , , , , , , , , , ,

6 komentarzy

  1. początkujący says: 10 listopada 2018
  2. Numizmant says: 30 września 2018
  3. andrzej says: 22 maja 2015

Zostaw Odpowiedź