Strona GłównaFEDAudyt FEDu zatwierdzony

Na to wydarzenie wszyscy czekali kilka dekad, w końcu za wielką zasługą Rona Paula udało się. Izba Reprezentantów uchwaliła ustawę o przejrzystości Banku Rezerw Federalnych.

Ustawa ta gwarantuje wykonanie audytu FED wraz z pełną oceną jego programów pomocowych, udzielonych kredytów i wykonanych operacji rynkowych. Ustawa została uchwalono w proporcji głosów 327 za i 98 przeciw.

Kilka słów od Rona Paula

Ron Paul powiedział, że jest szczęśliwy z powodu uchwalenia ustawy, kontynuował dodając, że to była długa i trudna walka, ale kongres ostatecznie zrozumiał swoją odpowiedzialność za Bank Rezerw Federalnych. Niezależna opinia dotycząca działań FED jest w interesie każdego mieszkańca Ameryki. Programy pomocowe warte biliony dolarów, głównie opierające się na druku pieniądza, realizowane w przeszłości przez FED nie mogą być kontynuowane bez zgody kongresu. Dzisiejsze uchwalenie ustawy o transparentności Banku Rezerw Federalnych jest pierwszym krokiem w kierunku pełnej przejrzystości działań realizowanych przez ten bank. Mam także nadzieje, że senat zatwierdzi uchwaloną ustawę przed końcem roku.

W oczekiwaniu na Senat

Uchwalenie takiej ustawy jest wydarzeniem historycznym. Jednak musi ona zastać jeszcze zatwierdzona przez Senat, a tam jest duża ilość senatorów lobbujących banki, więc może być to trudne. Jednak samo uchwalenie ustawy przez izbę reprezentantów jest wydarzeniem przełomowym.

Podobny temat poruszyliśmy w:

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Piotr Kowalski

Tel: +48 71 300 13 80
Fax: +48 71 300 13 80
e-mail: office(m@łpa)goldco.pl zamiast (m@łpa) wpisz @
e-mail Piotr Kowalski: piotr.kowalski(m@łpa)goldco.pl zamiast (m@łpa) wpisz @
Goldco S.A.: ul. Rynek 7, 50-106 Wrocław
Goldco S.A. Biuro Obsługi Klienta: ul. Tarnogajska 11, 50-512 Wrocław

Tags: , , , , ,

Zostaw Odpowiedź