Strona GłównaBanki centralneTaniec banków centralnych, co dalej z euro, frankiem i dolarem?

Spróbujemy odczytać między wierszami jakie kroki podejmie ECB za 1,5 godziny i dlaczego właśnie tydzień temu Narodowy Bank Szwajcarii zerwał przywiązanie franka do euro przy kursie 1.2???

Tydzień temu SNB zerwał przywiązanie kursu franka do euro. SNB wiedział, że nie jest w stanie w nieskończoność utrzymywać zafixowanego kursu franka, więc musiał zadać sobie pytanie – jakie są dalsze perspektywy dla euro? Odpowiedź jest oczywista. Euro za kilka lat przejdzie do lamusa i skazane jest na porażkę. Ale przed porażką będzie lecieć w dół względem dolara jak cegła w wodę. A przy takich warunkach, utrzymanie stałego kursu franka jest niemożliwe. Dlatego Bank Szwajcarii zerwał sztywny kurs, bo tydzień później, czyli dzisiaj za około 2 godziny wyjdzie ECB i ogłosi, że będzie drukować więcej euro niż zakłada rynek. Dzięki temu euro do dolara będzie dalej słabe, zmniejszy się płynnościowy paraliż strefy Euro, co również powinno wpłynąć na kwotowania EURCHF.

Koniec waluty euro będzie w latach 2021 – 2025, bo Angela Merkel od ubiegłego roku realizuje plan repatriacji niemieckich rezerw złota z całego świata, które trafiają do skarbców Bundes Banku oczywiście na terenie Niemiec. Plan repatriacji złota ma się zakończyć w 2020 roku. Daty te nie są przypadkowe. A lata 2020 – 2025 zapiszą się mocno na kartach historii światowego systemu monetarnego. W trzecim kwartale 2015 roku Międzynarodowy Fundusz Walutowy zbiera się w sprawie obrad nad SDRami i powiązania z nimi przyszłej globalnej waluty rezerwowej świata. NADSZEDŁ JUŻ CZAS NA FINALNĄ ROZGRYWKĘ!!!

Mocny dolar w najbliższych latach to element większej układanki politycznej. Chodzi o to, aby mocny dolar sprowadził do parteru wszystkie kraje surowcowe, które przez ostatnie kilkanaście lat, tak bardzo się wzmocniły, że zaczęły zbyt mocno machać szabelką. Dlatego “namiestnicy” rządowi wielkiego zachodu powtórzą historię z końca lat 70-tych i tak zdołują ceny surowców poprzez mocnego dolara, że w ciągu najbliższych 3 lat będziemy mieli kolejną serię bankructw krajów surowcowych oraz tych, które mają sztywno powiązane kursy walutowe z dolarem, czyli głównie kraje dalekiego wschodu. Wielkość długu zaciągniętego w ostatnich latach w dolarze przez bezmyślnych polityków i nieudaczników z zarządów korporacji jest tak wielka, że rezultaty tego procederu są trudne do przewidzenia w swych negatywnych skutkach… no ale tak to jest, jak politycy i zarządy czytają tylko sterowane materiały medialne o wiecznie osłabiającym się dolarze.

Zatem w ciągu następnej dekady powinniśmy obserwować mocne złoto i mocnego dolara, co spowoduje, że cena złota w złotówkach będzie WYSOKO. Nawet nie próbuje zgadywać do jakiego poziomu może dojść…

A jak to mawiają “niektórzy” w USA do reszty świata “dolar to nasza waluta, ale wasz problem”…

Ale ktoś na tym nieźle zarobi, kolejny raz obłowi się i podwoi swoje bilionowe kapitały w silnej recesji… tylko pogratulować skuteczności, bo tylko nieliczni wiedzą kto z tylnego fotela zgarnia całą śmietankę i nazywa to, tu cytat “strzyżeniem owiec”…

Jest aktualnie godzina 12:30, 22 stycznia 2015r. za około 2 godziny poznamy sterowany ruch ECB odnośnie drukowania papieru coraz mniej wartego…

Zobacz też:

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Piotr Kowalski

Tel: +48 71 300 13 80
Fax: +48 71 300 13 80
e-mail: office(m@łpa)goldco.pl zamiast (m@łpa) wpisz @
e-mail Piotr Kowalski: piotr.kowalski(m@łpa)goldco.pl zamiast (m@łpa) wpisz @
Goldco S.A.: ul. Rynek 7, 50-106 Wrocław
Goldco S.A. Biuro Obsługi Klienta: ul. Tarnogajska 11, 50-512 Wrocław

Tags: , , , ,

2 komentarze

Zostaw Odpowiedź