Strona GłównaAkcjeArbitraż, Ask, Assay, Avoirdupois. Słownik inwestora cz.1

  • Arbitraż – jednoczesny zakup i sprzedaż tego samego instrumentu na dwóch różnych rynkach w celu wykorzystania różnicy cen tych samych aktywów. Takie działanie umożliwia osiąganie zysków prawie bez ryzyka. Do generowania dużych dochodów z takich operacji potrzebny jest bardzo duży kapitał, najczęściej w wielokrotności wartości portfela inwestycyjnego. Dlatego wykorzystuje się do tego celu mechanizmy opierające się na dźwigni finansowej.
  • Ask – nazwa charakterystyczna dla ceny, po jakiej dystrybutor lub broker jest gotowy sprzedać złoto lub na przykład akcje.
  • Assay – test sztabki złota lub innego metalu szlachetnego potwierdzający próbę i wagę kruszcu.
  • 100 Koron Austriackich – złota moneta bulionowa wykonana ze złota próby .9802
  • Avoirdupois – wystandaryzowany i międzynarodowy system wagowy stosowany dla towarów z wyjątkiem złota i innych metali szlachetnych, kamieni oraz leków. Jedna międzynarodowa uncja avoirdupois jest równa 28,35 grama.

Podobny temat poruszyliśmy w:

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Piotr Kowalski S.K.A.

Tel: +48 71 300 13 80
Fax: +48 71 300 13 80
e-mail: biuro#goldco.pl zamiast # wpisz @
Goldco Piotr Kowalski S.K.A.: ul. Kamienna 135 lok.16, 50-545 Wrocław

Tags: , , , , , , ,

Zostaw Odpowiedź