Złote Krugerrand w kolekcjonerskiej wersji lustrzanej PROOF to unikalne okazy. Nakład tych zestawów monet to tylko 500 sztuk na cały świat. Monety lustrzane różnią się od tradycyjnych bulionowych doskonale lśniącą jak lustro powierzchnią awersu i rewersu. Dodatkowo pakowane są przez mennicę w specjalne etui oraz kapsel. Dzięki temu ich stan to prawdziwa mennicza pierwsza klasa. W skład tego unikalnego zestawy wchodzi Krugerrand z wybitą datą 1967 w związku z obchodem 50-lecia emisji Krugerrandów w 2017 roku. Krugerrand z wybitą datą 1967 posiada dodatkowo wygrawerowane laserowo oznaczenie LT SARB 2017 oznaczające nowe bicie w 2017 roku. Wielki popyt na Krugerrandy z datą 1967 symbolizuje zdarzenie z 2017 roku, kiedy to wszystkie pojedyncze Krugerrandy z datą 1967, zostały wyprzedane w pierwszym dniu przedsprzedaży.

  • Moneta wykonana ze szczerego złota (próba 999,9) i 2,83 g miedzi (dla zwiększenia odporności na ścieranie)
  • Ma status pełnoprawnego środka płatniczego
  • Wysoka płynność monet daje możliwość odsprzedania ich bez względu na sytuację rynkową
  • Złoty Krugerrand jest najbardziej znaną (wszędzie akceptowaną) złotą monetą na świecie
  • Wykonany w wersji lustrzanej PROOF z przeznaczeniem tylko dla kolekcjonerów
  • Mały nakład tylko 500 sztuk na cały świat
  • Każdy nabywający monety kolekcjonerskie powinien mieć świadomość, że przy przyszłej odsprzedaży, uzyskanie wysokiej ceny skupu tych monet, będzie wymagało więcej czasu na znalezienie kupca chcącego zapłacić premię wynikającą z walorów kolekcjonerskich. Najczęściej wysoką i godziwą cenę za taką monetę można uzyskać na aukcjach numizmatycznych. Natomiast ewentualna wymuszona sytuacja szybkiej odsprzedaży takich monet, zawsze będzie wiązać się z koniecznością obniżenia ceny przez sprzedającego.     

Zestaw monet dostępny do nabycia pod adresem https://goldco.pl/sklep/zestaw-3x1oz-zloty-krugerrand-proof-kolekcjonerski-lustrzany/

Prezentacja zestawu złotych Krugerrandów Proof z okazji 50-lecia emisji

1oz-Krugerrand-Proof-2017-zestaw-3szt-lustrzany-w-etui

Awers i rewers złotych Krugerrandów Proof

Awers monety przedstawia portret Paula Krugera. Otok zawiera napis South-Africa w wersji angielskiej oraz Suid-Afrika w języku afrikaans. Cała powierzchnia awersu Krugerranda została wykonana stemplem lustrzanym. Rewers monety przedstawia gazelę spring bok, która jest narodowym symbolem Południowej Afryki. Ponadto znajduje się tam rok emisji i zawartość złota (w obu językach).

1oz-Krugerrand-Proof-1967-lustrzany-nowa-emisja-50lecie

1oz-Krugerrand-Proof-1967-znak-nowej-emisji-50lecia

Krugerrand z wybitą datą 1967 posiada dodatkowo wygrawerowane laserowo oznaczenie LT SARB 2017 oznaczające nowe bicie w 2017 roku.

1oz-Krugerrand-Proof-2016-lustrzany

1oz-Krugerrand-Proof-2017-lustrzany

Zestaw monet dostępny do nabycia pod adresem https://goldco.pl/sklep/zestaw-3x1oz-zloty-krugerrand-proof-kolekcjonerski-lustrzany/

Tagi do treści strony:

proof monety

Piotr Kowalski

Tel: +48 71 300 13 80
Fax: +48 71 300 13 88
e-mail: office(m@łpa)goldco.pl zamiast (m@łpa) wpisz @
e-mail Piotr Kowalski: piotr.kowalski(m@łpa)goldco.pl zamiast (m@łpa) wpisz @
GOLDCO Centrala: ul. Rynek 7, 50-106 Wrocław
GOLDCO Biuro Obsługi Klienta: ul. Rynek 31-32, 50-102 Wrocław
Google+

Tags: , ,

Zostaw Odpowiedź

X

Problem z hasłem?

Zarejestruj się już dziś!

Wyzerowanie Hasła

Proszę wprowadź swój adres e-mail. Otrzymasz nowe hasło na maila.