Strona GłównaGeopolitykaPodsumowanie prognozy na bazie cykli czasu dla Polski w 2022 r.

Na początku 2022 roku opublikowałem wpis z prognozą bazującą na cyklach czasu dla Polski na 2022 rok znajdujący się pod adresem https://goldco.pl/blog/wskazania-cyklicznosci-dla-polski-w-2022-roku/

Po zakończeniu 2022 r. przyszedł czas na podsumowanie. Analiza cykli czasu na początku 2022 r. wskazywała, że w Polsce będziemy mieć do czynienia z następującymi zdarzeniami:
1. Cytat z tamtego wpisu “Odbudowywania i tworzenie sojuszy międzynarodowych zorientowanych na wschód od granic Polski celem odpowiedzi na agresję rusów.”
Jak sytuacja w tym zakresie rozwinęła się w 2022r? Wtedy kiedy to pisałem, nikt publicznie nawet nie wspominał o czymś takim jak unia polsko-ukraińska, co kilka miesięcy później okazało się faktem, a temat ten trwale zagościł w kuluarach administracji.

2. Cytat z tamtego wpisu “Elementem charakterystycznym drugiej połowy 2022 roku powinny być afery polityczne, burza polityczno-prawna, nowe podatki, nowe zbrojenia militarne, nowe technologie energetyczne.”
Jak sytuacja w tym zakresie rozwinęła się w 2022r?

  • Rozpatrywanie przez partię rządzącą wcześniejszych wyborów, wewnętrzne starcia polityczne, wojna na tzw. haki, walka o unicestwienie pewnych sił politycznych celem uzyskania pieniędzy z KPO, wprowadzono nowe kontrowersyjne podatki od ponadnormatywnych zysków z energii.
  • Zakupy militariów na niespotykaną dotąd skalę.
  • Podpisano listy intencyjne dotyczące budowy kilku elektrowni jądrowych na terenie RP.

3. Cytat z tamtego wpisu “Pierwsza połowa lipca 2022 roku odznacza się zwiększonym ryzykiem zdarzeń militarnych na terenie RP.”
Jak sytuacja w tym zakresie rozwinęła się w 2022r.? Co prawda nie w połowie lipca, ale w połowie listopada na terytorium RP wleciała i doprowadziła do tragedii w wymiarze strat ludzi rakieta obcych sił zbrojnych.

4. Rok 2022 będzie kopią roku 1904.
Jak sytuacja w tym zakresie rozwinęła się w 2022r.? Tak jak w 1904r. Polska w 2022 r. walcząc o swą podmiotowość prowadziła działania militarne od zaplecza i osłabiała głównego rusowego przeciwnika.

5. Cytat z tamtego wpisu “Cykle wskazują, że polska waluta w ostatnim kwartale 2022 będzie pod silną presją.”
Jak sytuacja w tym zakresie rozwinęła się w 2022r? W chwili publikacji tamtego wpisu w kwietniu 2022 r. kurs USDPLN wynosił 4,27 PLN za dolara, na początku czwartego kwartału 2022 polska złotówka osiągnęła rekordową słabość i kurs USDPLN w okolicach 10 października notował zamknięcia sesji przy kursie 5,00 PLN za dolara, czyli 17% powyżej kursu z daty publikacji.

Wynika z tego, że prognoza na bazie matematycznej analizy cykli czasu ma dużą wartość prognostyczną i najważniejsze, że nie bazuje na jakiś tajemniczych wewnętrznych przeczuciach osoby sporządzającej analizę i prognozę, ale wynika z matematycznego obliczania cykli czasu dla określonych zdarzeń, które cyklicznie się powtarzają. Trzeba jedynie znaleźć współczynniki korelacyjne cykli. Jest to niezwykle przydatne przy inwestowaniu, ponieważ znając możliwe tło wydarzeń geopolityczno-gospodarczych i nakładając je na sygnały długoterminowych zmian trendów instrumentów finansowych, można znacząco poprawić wyniki inwestycyjne i nie postępować jak przysłowiowe “dziecko we mgle”. To również bardzo pomocne narzędzie przy planowaniu klasycznych inwestycji spoza rynku finansowego, a także przy planowaniu przyszłości własnej przestrzeni życiowej. Niestety opanowanie tego narzędzia wymaga wielu lat pracy i jest jedną z tych dziedzin, która wymaga ciągłej nauki i doskonalenia.

Jeżeli jesteś zainteresowany wskazaniami cykli, zapisz się na listę mailową, na którą postaram się wysyłać najnowsze analizy wskazań cykli czasu w tematyce geopolityczno-gospodarczo-giełdowej, bo w ciągu najbliższych kilku lat zdarzy się dużo więcej mało prawdopodobnych zdarzeń niż przez ostatnie 30 lat.

Przy okazji w Nowym 2023 Roku życzę Wszystkiego Najlepszego i abyśmy w spokoju dożyli początku 2024 r., bo pierwsza połowa 2023 roku zapowiada się niestety jak brutalny sport ekstremalny!

Piotr Kowalski S.K.A.

Tel: +48 71 300 13 80
Fax: +48 71 300 13 80
e-mail: biuro#goldco.pl zamiast # wpisz @
Goldco Piotr Kowalski S.K.A.: ul. Kamienna 135 lok.16, 50-545 Wrocław

Tags:

Zostaw Odpowiedź