Strona GłównaZłote monetyNowa złota moneta serii Zew Krwi – Ryczący Łoś 999,99 rocznik 2017 już dostępna

Mennica Kanadyjska udostępniła nową monetę z serii Zew Krwi. To moneta Ryczący Łoś o najwyższej dostępnej próbie złota 999,99. Opakowana jak każdy krążek monetarny tej serii w plastikowy blister z wbudowanym kapslem na tę monetę.

Wszystkie dokładne dane monety oraz jej aktualną cenę można sprawdzić na tej stronie https://goldco.pl/sklep/1oz-kanadyjski-ryczacy-los-99999-zlota-moneta/

Awers złotej monety Ryczący Łoś 2017

Awers monety zaprojektowała Susanna Blunt, na którym umieściła klasyczny profil królowej Elżbiety II, nominał monety 200 Dollars oraz rok emisji 2017.

1oz-Ryczacy-Los-Wapiti-zlota-moneta-2017-awers

Rewers złotej monety Ryczący Łoś 2017

Rewers monety zaprojektował kanadyjski rzeźbiarz Pierre Leduc, który uwidocznił profil ryczącego łosia podkreślając wyjątkowo gęste futro na tle linii obrazujących fale dźwiękowe kanadyjskiego olbrzyma. Na rewersie umieszczono również nazwę kraju emitenta CANADA, próbę złota FINE GOLD 99999 oraz masę monety 1 OZ OR PUR.

1oz-Ryczacy-Los-Wapiti-zlota-moneta-2017-awers

Siła i wielkość Łosia ideą powstania monety Ryczący Łoś 2017

Kanadyjski łoś zwany przez pierwsze plemiona jako Wapiti, to jeden z największych gatunków jeleni na świecie. Okazał się na tyle mocnym osobnikiem, że doskonale radzi sobie na całym kontynencie północnoamerykańskim. W rzeczywistości to jeden z największych w Ameryce Północnej i Azji Wschodniej ssaków lądowych, a ta wyjątkowa moneta stanowi element doskonałej pamięci tych wspaniałych zwierząt będących nieodłączną częścią kanadyjskiego krajobrazu.

Seria Zew Krwi ?Call of the Wild? Kanadyjskiej Mennicy Królewskiej to ogromnie popularna emisja, której początek datuje się na rok 2014, kiedy to wyemitowano Wyjącego Wilka, a w kolejnym roku Ryczącego Kuguara, następnie Ryczącego Grizzly w 2016, a w 2017 roku Seria Zew Dzikości upamiętnia wielkiego Ryczącego Łosia. To seria monet najwyższej jakości kierowana do inwestorów oraz kolekcjonerów. Ograniczony nakład i niezwykle wysoki nominał 200$ CAD potęguje popyt na tę fenomenalną monetę.

Projekt Ryczącego Niedźwiedzia Grizzly wykonał słynny artysta Pierre Leduc, który pracował przy wielu projektach Royal Canadian Mint. Każdy zaprojektowana przez niego złota moneta zapewnia niezwykle szczegółowe obrazy jednego z najbardziej lubianych zwierząt na całym świecie. Przez całe wieki, niedźwiedzia Grizzly utożsamiano z siłą i spokojem. Łoś znany jest z tego, że na terenach Ameryki Północnej i Azji zajmuje tereny począwszy od lasów, siedlisk leśnych, trawiastych stepów, bogatych w różną roślinność łąk oraz nisko zadrzewione tereny bogate w liście i korę. Samiec łosia Wapiti posiada ogromne rogi, które zrzuca każdego roku. Rogi te często zbierane są przez ludzi i stanowią pożądaną przez wielu zdobycz.

Podobnie jak Kanadyjskie Liście Klonu, złotą monetę Ryczący Grizzly dodatkowo zabezpieczono hologramowym stemplem liścia klonu umiejscowionym na rewersie. W środku liścia znajduje się rok emisji. W przypadku złotej monety Ryczący Łoś będzie to cyfra 17, którą można dostrzec tylko pod 10-krotnym powiększeniem.

1oz-Ryczacy-Łoś-2017-moneta-zabezpieczenie-hologram

Piotr Kowalski S.K.A.

Tel: +48 71 300 13 80
Fax: +48 71 300 13 80
e-mail: biuro#goldco.pl zamiast # wpisz @
Goldco Piotr Kowalski S.K.A.: ul. Kamienna 135 lok.16, 50-545 Wrocław

Tags: , , , , ,

4 komentarze

  1. Roman kabarowski says: 18 lipca 2017
  2. Roman kabarowski says: 17 grudnia 2017

Zostaw Odpowiedź