Strona GłównaAkcjeEkstremalne wyprzedanie złotych spółek

Do całej historii nadmiernego wyprzedania rynku złota dochodzą spółki wydobywające złoty kruszec, których ceny akcji znajdują się także w momencie charakterystycznym dla kreślenia średnioterminowych dołków.

Wykres zaprezentowany przez The Canadian Technician tworzony jest na bazie złotych spółek wydobywczych wchodzących w skład indeksu AMEX Gold Miners Index (GDM) i prezentuje procentową ilość spółek, których ceny akcji są na sygnałach kupna generowanych na punktowo symbolicznych wykresach cen akcji tych spółek.

Aktualnie tylko jedna z 29 spółek wydobywczych wchodzących w skład indeksu AMEX Gold Index wygenerowała sygnał kupna. Ostatnio taka sytuacja miała miejsce pamiętną jesienią 2008 roku, gdy głębokie spadki dotknęły również spółki wydobywcze, a ówczesna skala przeceny była podobna do obecnej i utkwiła w historii jako jeden z ważniejszych dołków na cenie kruszcu i spółek wydobywczych.

sentyment-inwestycyjny-spolek-wydobywajacych-zloto

źródło: The Canadian Technician

“Prowzrostowy pesymizm” na rynku złota widać także na wartości aktywów funduszu złotych i srebrnych spółek wydobywczych Rydex Precious Metals Fund. Wartość aktywów tego funduszu znajduje się na poziomach identycznych jak w momencie kreślenia ważnych dołków przez cenę złota i akcje spółek wydobywczych.

aktywa-w-funduszu-zlota-Rydex-Precious-Metals

źródło: opracowanie własne

Podobny temat poruszyliśmy w:

Złoto 10 lat później? Spółki złota mocno w tyle, ale?

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Piotr Kowalski

Tel: +48 71 300 13 80
Fax: +48 71 300 13 80
e-mail: office(m@łpa)goldco.pl zamiast (m@łpa) wpisz @
e-mail Piotr Kowalski: piotr.kowalski(m@łpa)goldco.pl zamiast (m@łpa) wpisz @
Goldco S.A.: ul. Rynek 7, 50-106 Wrocław
Goldco S.A. Biuro Obsługi Klienta: ul. Tarnogajska 11, 50-512 Wrocław

Tags: , , , , ,

Zostaw Odpowiedź