Strona GłównaCeny złotaCo ze złotem w 2024 r.

6 grudnia 2023 napisałem, że rynek złota robiąc jednosesyjny wyskok do góry o 4%, a następnie spadając na tej samej sesji o 5% dokonał tak zwanego wyczyszczenia rynku i w związku z tym należy oczekiwać przerwy w trendzie wzrostowym, czyli korekty wzrostów. Aktualnie jesteśmy 3 miesiące po tym wydarzeniu i rzeczywiście przez te 3 miesiące mieliśmy do czynienia z korektą płaską. Rynek stał w miejscu uspokajając się po jesiennych wzrostach. W ciągu ostatnich kilku sesji cena złota wykonała pierwszy ruch wzrostowy, a więc można uznać, że zakończyła korektę, o której pisałem w grudniu i teraz będzie tworzyć nową falę wzrostową.

przyszlosc-ceny-zlota-2024

Cena złota w USD z oznaczoną datą 6 grudnia 2023, korektą płaską w formie trendu bocznego oraz rozpoczęciem nowej fali wzrostowej. Źródło: Stooq.pl

Interpretacja trendu w ujęciu rocznym i dłuższym:

Od października 2022 roku złoto i srebro jest w trendzie wzrostowym na interwale tygodniowym, a więc jest to trend wzrostowy liczony w miesiącach i jeszcze co najmniej przez kilka/kilkanaście miesięcy pozostanie w tym trendzie wzrostowym. W związku z tym logika handlu nakazuje, aby korekty wykorzystywać do skupowania metalu.

Treść tego wpisu, to podsumowanie najważniejszych informacji i ma służyć jako podsumowanie informacji zawartych już w cenach na rynku. NIE jest to porada inwestycyjna, autor NIE jest doradcą inwestycyjnym w myśl rozumienia polskich przepisów i nie może doradzać w zakresie inwestycji kapitałowych. Każdy musi podejmować decyzję samodzielnie, a każda decyzja finansowa obarczona jest ryzykiem straty pieniędzy.

korzysci-z-zakupow-w-Goldco

Data publikacji 4.03.2024 r.

Piotr Kowalski S.K.A.

Tel: +48 71 300 13 80
Fax: +48 71 300 13 80
e-mail: biuro#goldco.pl zamiast # wpisz @
Goldco Piotr Kowalski S.K.A.: ul. Kamienna 135 lok.16, 50-545 Wrocław

Tags:

Zostaw Odpowiedź