Strona GłównaCeny złotaCo z ceną złota i srebra w końcówce 2022r.

Wzrośnie czy spadnie? Oto jest pytanie?
W wyjaśnieniu tego odwiecznego pytania, z pomocą przychodzi przydatne narzędzie jakim jest wskaźnik napływu i odpływu kapitału klientów detalicznych do funduszy inwestycyjnych typu ETF lokujących kapitał klientów w złoto fizyczne. W przeszłości, gdy wskaźnik ten osiągał niskie wartości oznaczone na wykresie poziomą linią koloru czerwonego, mieliśmy do czynienia z dołkiem ceny złota i srebra.

Przepływy kapitału do funduszy inwestycyjnych ETF złota jak wskaźnik dołka i szczytu cen

We wrześniu 2022 roku wskaźnik przepływu kapitału osiągnął wartości, które w przeszłości towarzyszyły istotnym dołkom cenowym. Znaczy to również, że na rynku metali szlachetnych zapanował wielki pesymizm, a doświadczeni gracze, dobrze wiedzą, że istotne dołki na rynkach finansowych powstają w momentach wielkiego negatywnego sentymentu oraz kapitulacji (wyprzedawania się) długoterminowych inwestorów detalicznych. Dodatkowo mieliśmy do czynienia z oczyszczeniem rynku na ważnym długoterminowym wsparciu 1660 usd/oz, na którym zadziałały stop losy uruchamiające drabinę zleceń sprzedaży, które zepchnęły cenę do 1618 usd/oz, po czym rynek szybko powrócił ponad 1660$/oz. Takie wyczyszczenie rynku na ważnych wsparciach technicznych, również często towarzyszy odwróceniu się trendu na wzrostowy.

W związku z tym można się spodziewać, że w najbliższych dniach/tygodniach cena złota i srebra powinna wejść w długi trend wzrostowy. Trend ten dodatkowo może być potęgowany widocznymi ubytkami zapasów srebra na magazynach największych giełd (więcej o tym w kolejnym wpisie wkrótce), ponieważ przy nadal sporym popycie przemysłowym, występuje problem podażowy w postaci sankcji, którymi zostali objęci duzi producenci srebra ze wschodniego kraju zarządzanego przez zorganizowaną grupę przestępczą, którego nazwy nie ma sensu nawet wymieniać.

Nie jest to rekomendacja inwestycyjna w myśl rozumienia ustawy! Pamiętaj, że decyzję inwestycyjną należy podjąć według własnej opinii, wiedzy i własnego uznania. Przedstawiona treść jest jedynie spostrzeżeniem autora, które jest niewystarczające do podjęcia decyzji inwestycyjnej.

Data wpisu 11 października 2022r.

Piotr Kowalski S.K.A.

Tel: +48 71 300 13 80
Fax: +48 71 300 13 80
e-mail: biuro#goldco.pl zamiast # wpisz @
Goldco Piotr Kowalski S.K.A.: ul. Kamienna 135 lok.16, 50-545 Wrocław

Tags:

Zostaw Odpowiedź