Strona GłównaBanki centralneChiny znowu kupują złoto 1Q2019. Kto wygra współczesną rozgrywkę o Świat?

W pierwszym kwartale 2019 chiński bank centralny po raz pierwszy od 2016 roku zwiększył oficjalne rezerwy złota osiągając rekordowy poziom 60 mln uncji.

rezerwy-zlota-Chin-2019

Oficjalne rezerwy złota chińskiego banku centralnego w mln uncji. Źródło: ZeroHedge

W ciągu niespełna 20 lat chiński bank centralny zwiększył rezerwy złota dziesięciokrotnie i jego wartość w przeliczeniu na dolary po kursie z 1q2019 wynosi 80 mld USD.

rezerwy-zlota-Chin-od-1980r

Oficjalne rezerwy złota chińskiego banku centralnego w mln uncji w latach 1980 – 2019. Źródło: ZeroHedge

Zakupy Chin wykorzystał bank Goldman Sachs do uargumentowania swojej prognozy przewidującej osiągnięcie przez złoto ceny 1400 USD/oz w okresie najbliższych sześciu miesięcy. Natomiast Jeff Halley z Oanda twierdzi, że Chiny w obliczu narastającej wojny handlowej z USA starają się różnicować swoje rezerwy walutowe w jak największym stopniu uciekając od amerykańskiego dolara. Na uwagę zasługuje również fakt, że blok państw antydolarowych działa z coraz większą skutecznością i na przykład w ostatnim czasie Rosja poza nieustanną gonitwą zwiększania rezerw złota, dołączyła również do chińskiego CIPS, czyli niezależnego względem anglosaskiego systemu swift rozliczeń transferów bankowych. Wojna handlowa na linii hegemonicznej struktury USA z Chinami oraz mocne roszady czynione przez USA w  północnoatlantyckim ładzie konstruktywistycznym, zatacza coraz większe kręgi. Spoglądając obiektywnie na działania USA, krajów wschodu i Unii Europejskiej, można dostrzec, że niektóre nacje skutecznie działają w tym kierunku, aby podczas wyłaniania nowej zwycięskiej struktury światowej znaleźć się na wygranych pozycjach, a niektórzy nadal walczą o zwycięstwo ciepło-tęczowej ideologii polityczno-społeczno-opiekuńczej.

Piotr Kowalski S.K.A.

Tel: +48 71 300 13 80
Fax: +48 71 300 13 80
e-mail: biuro#goldco.pl zamiast # wpisz @
Goldco Piotr Kowalski S.K.A.: ul. Kamienna 135 lok.16, 50-545 Wrocław

Tags: , ,

Zostaw Odpowiedź