Strona GłównaGiełda złotaCeny złota w 4-tym tygodniu sierpnia 2023

Złoto było pod wpływem różnych czynników w ostatnim tygodniu, takich jak siła dolara, dane gospodarcze z USA i oczekiwania dotyczące polityki monetarnej Rezerwy Federalnej. Cena złota wzrosła o około 1,5% w ciągu tygodnia, co było największym miesięcznym wzrostem od kwietnia, ponieważ inwestorzy spodziewali się, że Fed będzie bardziej gołębi wobec słabszego wzrostu gospodarczego i inflacji.

Po tym, jak w piątek przewodniczący Fed Jerome Powell wyraził się jastrzębio o stanie gospodarki i możliwości dalszych podwyżek stóp procentowych w celu ochłodzenia nadmiernej inflacji, nadeszła realizacja zysków i korekta zniosła cały wtorkowy wystrzał w górę.

Powell przemawiał w piątek na corocznym spotkaniu w Jackson Hole, gdzie podkreślił zaskakującą siłę gospodarki USA i powiedział, że Fed jest bliski spełnienia warunków do rozpoczęcia ograniczania skupu aktywów. Narzędzie CME Fed Watch nadal wskazuje na bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że Fed nie podniesie stóp procentowych w przyszłym miesiącu. Wyższe stopy procentowe i rentowności obligacji skarbowych podnoszą koszt posiadania nieoprocentowanego złota. Dolar umocnił się po przemówieniu Powella, co również podniosło ceny złota dla posiadaczy innych walut.

Uwaga rynku skupiła się teraz na serii danych gospodarczych z USA w tym tygodniu, w tym na raporcie o zatrudnieniu pozarolniczym w lipcu i wskaźnikach ISM dla sektora przemysłowego i usługowego, które mogą dostarczyć ostrzejszego obrazu siły gospodarki i wpływu wyższych kosztów pożyczania.

Rynek złota wypracował w ubiegłym tygodniu umiarkowany wzrost, ale może być narażony na gwałtowną wyprzedaż, zwłaszcza że we wtorek 29 sierpnia rozliczane są kontrakty terminowe na giełdzie Chicago, co zawsze wiążę się okresem większej zmienności i próbą układania rynku pod budowanie pozycji na przyszłej serii kontraktów przez duże instytucje. Złoto jest uważane za zabezpieczenie przed inflacją i dewaluacją waluty, ale również rywalizuje z dolarem o status bezpiecznej przystani.

Treść tego wpisu, to podsumowanie najważniejszych informacji z zaufanych publikatorów rynkowych i ma służyć jako podsumowanie informacji zawartych już w cenach na rynku. NIE jest to porada inwestycyjna, autor NIE jest doradcą inwestycyjnym w myśl rozumienia polskich przepisów i nie może doradzać w zakresie inwestycji kapitałowych, każdy musi podejmować decyzję samodzielnie, a każda decyzja finansowa obarczona jest ryzykiem straty pieniędzy.
korzysci-z-zakupow-w-Goldco

Data publikacji 29 sierpnia 2023 r.

Piotr Kowalski S.K.A.

Tel: +48 71 300 13 80
Fax: +48 71 300 13 80
e-mail: biuro#goldco.pl zamiast # wpisz @
Goldco Piotr Kowalski S.K.A.: ul. Kamienna 135 lok.16, 50-545 Wrocław

Tags:

Zostaw Odpowiedź