Strona GłównaCeny złotaTylko w GOLDCO 4-8% różnica pomiędzy ceną skupu i sprzedaży złotych monet i sztabek

W GOLDCO S.A. cena skupu sztabek i monet to tylko 4-8% poniżej bieżącej ceny zakupu.

GOLDCO S.A. jako jedyny dystrybutor złota inwestycyjnego w Polsce, oferuje cenę skupu złotych monet i sztabek o masie 1oz i większej, równą 4-8 procent poniżej bieżącej ceny zakupu. W ten sposób, jako jedyni w Polsce oferujemy najbardziej konkurencyjne stawki (spread) pomiędzy ceną kupna i sprzedaży złota. Tak wysokie ceny skupu złota oferujemy tylko i wyłącznie dla monet i sztabek, które wcześniej zostały nabyte w GOLDCO. Tym samym powodujemy, że złoto inwestycyjne staje się o wiele tańsze niż fundusze inwestycyjne, które często pobierają opłaty manipulacyjne wielokrotnie przekraczające stawkę 4-8 procent prowizji.

Nabywając złoto w GOLDCO S.A. masz pewność posiadania złota wolnego od wolframu! Posługujemy się narzędziem, które z łatwością wykrywa wolfram!

WOLFRAM to zmora współczesnego rynku złota. Jak się przed nim obronić i nabywać złoto ze 100-procentową pewnością autentyczności i próby nabywanych sztabek złota i złotych monet?

Ostatnie kilka lat na rynku złota upłynęło pod znakiem rozwoju techniki obróbki wolframu przez chińskich fałszerzy. WOLFRAMEM podrabiane są złote monety i sztabki – nawet te najmniejsze o masie kilku gramów. Wolfram to najnowocześniejsza technika podrabiania, bo w przeszłości technicy mieli problem z obróbką plastyczną wolframu, który jest kruchym materiałem. Jednak na dalekim wschodzie dopracowano technikę wytwarzania stopów wolframowo-miedziowych lub wolframowo-srebrzanych, które dużo lepiej poddają się obróbce plastycznej, a więc i biciu monet z krążków wolframowych.

Dlaczego akurat WOLFRAM?

Wolfram w branży złota inwestycyjnego jest bardzo niewdzięczny, bo jego gęstość jest zaledwie o 0,26% mniejsza od gęstości złota, co powoduje, że wymiary monety lub sztabki wolframowej mogą różnić się o 0,05% w relacji do monet i sztabek autentycznych. Zatem takich różnic nie da się wychwycić bazując tylko na pomiarze wymiarów suwmiarką. Przy tym cena wolframu jest bardzo niska i wynosi kilkadziesiąt dolarów za 1 oz. Dlatego, aby zdiagnozować czy mamy do czynienia z wolframem, należy poddawać sztabki złota i złote monety za pomocą pola magnetycznego przy wykorzystaniu do tego celu specjalnej aparatury pomiarowej.

Dlaczego spektrometr jest bezużyteczny?

Zazwyczaj do nieinwazyjnego badania metali używano spektrometr. Jednak wadą spektrometru jest to, że bada on tylko powierzchnie metalu na grubości rzędu kilkunastu/kilkudziesięciu mikrometrów. Problem zaczyna się, gdy istnieje ryzyko, że inny metal został pokryty tylko złotą warstwą. Takiej podróbki nie jesteśmy w stanie zweryfikować spektrometrem. Dlatego dystrybutorzy złota i rafinerie zgłaszały duży popyt na inną skuteczniejszą metodę badania złotych monet i sztabek. Z pomocą przyszli fizycy, którzy wykorzystali siły pola magnetycznego do weryfikacji autentyczności złota.

Złoto, srebro i platyna reaguje na pole magnetyczne zupełnie inaczej niż pozostałe metale

Złoto to metal idealnie poddający się obróbce plastycznej. Natomiast inne metale dużo gorzej poddają się takiej obróbce, są kruche i nieplastyczne a w dodatku inne tanie i nieszlachetne metale są paramagnetykami, czyli poddają się działaniom pola magnetycznego. Natomiast złoto i srebro są diamagnetykami, czyli pole magnetyczne działa zupełnie inaczej na złoto, platynę i srebro niż na inne metale używane do podrabiania monet.

Odczyty sił pola magnetycznego sztabek i monet, to zbawienie dla współczesnego rynku złota inwestycyjnego

To właśnie właściwości magnetyczne złota, platyny i srebra są najbardziej pomocne przy badaniu złotych monet oraz sztabek zapakowanych w opakowania typu Certicard. To dzięki pomiarowi sił magnetycznych działających na monetę lub sztabkę możemy stwierdzić czy na całym jej przekroju mamy do czynienia z czystym złotem, platyną lub srebrem. Gdy wewnątrz sztabki i monety znajdowałby się wolfram lub inny metal, to na wynikach urządzenia pomiarowego od razu będzie widać różnicę w odczytach siła pola magnetycznego.

wykrywacz-podrabianego-wolframem-zlota

Pomiar sił pola magnetycznego sztabki złota celem sprawdzenia wnętrza sztabki na ryzyko występowania wolframu

W GOLDCO S.A. Masz Gwarancję Autentyczności Sztabek Złota i Złotych Monet

Każda złota moneta została sprawdzona na ryzyko występowania Wolframu. Wolfram to metal o gęstości 0,26 procenta mniejszej od złota. Sprawia to duże trudności w rozpoznawaniu autentyczności złotych monet bazując tylko na pomiarze wymiarów oraz masy. Dlatego jako jedyni w Polsce zaopatrzyliśmy się w unikalne na skalę światową urządzenie do NIEINWAZYJNEGO badania monet i sztabek. Każdą dostępną u nas monetę i sztabkę poddajemy testowi na ryzyko występowania wolframu. Dzięki temu wiemy, że dostępne u nas monety i sztabki są w stu procentach autentyczne. A nabywcy podczas odbioru osobistego mogą osobiście brać udział w procesie badania złotych monet i sztabek na ryzyko występowania wolframu. Jeżeli zamawiasz monetę lub sztabkę, którą dostarczymy Ci przesyłką kurierską, to w uwagach do zamówienia wpisz “Proszę o przesłanie mailem fotografii wykonanej podczas testu monety lub sztabki”. W dniu nadania przesyłki kurierskiej, otrzymasz na swojego maila fotografię zrobioną w trakcie sprawdzania monety na urządzeniu laboratoryjnym wykrywającym wolfram.

wykrywacz-podrabianego-wolframem-zlota

Tutaj znajdziesz jeden z najbardziej obszernych zbiorów światowych złotych monet inwestycyjnych.

Począwszy od najbardziej popularnych Krugerrandów, aż po złote monety inwestycyjno-kolekcjonerskie Serii Księżycowej lub Kanadyjska Natura kończąc na złotych monetach kolekcjonerskich emitowanych w ilości kilkaset sztuk na cały świat z francuskiej mennicy Monnaie de Paris.

Złote monety Krugerrand

Złote monety Kanadyjski Liść Klonu i Kanadyjski Wyjący Wilk i Ryczący Kuguar

Złote monety Wiedeński Filharmonik

Złote monety Amerykański Orzeł i Bizon

Złote monety Chińska Panda

Złote monety Libertad

Złote monety Australijski Kangur

Złote monety Australijskiej Serii Księżycowej

Inwestorzy preferujący sztabki znajdą u nas złote sztaby z największych i najbardziej popularnych mennic akredytowanych na Londyńskiej Giełdzie Złota [LBMA]

Sztabki złota z Mennicy Argor-Heraeus Szwajcaria

Sztabki złota z Mennicy Perth Mint Australia

Sztabki złota z Mennicy PAMP Szwajcaria

Skontaktuj się z nami telefonicznie! – dzwoń:
(71) 750 90 81 lub 512 454 700

Pobierz na maila darmowy poradnik naszego autorstwa “Jak Rozpoznawać Fałszywe Monety?”.

Zawarliśmy w nim bardzo cenną i prostą do przyswojenia wiedzę, która pozwoli Ci w kilkanaście sekund zweryfikować autentyczność każdej monety. Dzięki tej wiedzy staniesz się specjalistą od inwestycji w metale szlachetne i będziesz mógł spać spokojnie, bez obaw o autentyczność swojego złota.

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Piotr Kowalski S.K.A.

Tel: +48 71 300 13 80
Fax: +48 71 300 13 80
e-mail: biuro#goldco.pl zamiast # wpisz @
Goldco Piotr Kowalski S.K.A.: ul. Kamienna 135 lok.16, 50-545 Wrocław

Tags: , , , , , , ,

2 komentarze

  1. rowen says: 4 sierpnia 2020

Zostaw Odpowiedź