Strona GłównaSzkolenie z zarządzanie ryzykiem walutowym w działalności eksportowej i importowej

Szkolenie z Zarządzanie Ryzykiem Walutowym w Działalności Eksportowej i Importowej

Jak zabezpieczać należności i zobowiązania w walutach, aby NIE narażać się na ryzyko kursowe?

Szkolenie z Zarządzania Ryzykiem Walutowym

Czy zastanawiałeś się jak może wyglądać Twój miesięczny wynik finansowy wypracowany na handlu w eksporcie lub imporcie, gdyby kursy walut zmieniły swoją wartość o 10 procent lub więcej?

Tak, cały potencjalny zysk mógłby zamienić się w stratę!

Można tego uniknąć! Wystarczy wykorzystać dobrodziejstwo hurtowego i globalnego rynku wymiany walut, aby całą wartość należności lub zobowiązań zabezpieczyć po śmiesznie niskim koszcie.

Gdybyś posiadał taką wiedzę i ją stosował w praktyce, to Twój biznes w każdym calu przypominałby działanie największych korporacji działających w handlu międzynarodowym.

Do chwili obecnej banki próbują sprzedawać klientom biznesowym drogie produkty bankowe, które pozwalają firmom nie ponosić ryzyka kursowego cen towarów i walut. Produkty te są horrendalnie drogie, a wystarczy nabyć tylko trochę prostej wiedzy, znać tabliczkę mnożenia i można samemu zabezpieczać walutę na rynku finansowym.

Jeżeli posiadasz własną wiedzę jak zabezpieczać kursy walut na giełdzie, śpisz spokojnie, nie martwisz się co będzie w kolejnych dniach na rynkach, możesz oferować lepsze ceny swoich towarów i dzięki temu możesz być najbardziej konkurencyjną firmą na rynku.

Po zdobyciu praktycznej wiedzy jak posługiwać się instrumentami giełdowymi przestaniesz dziwić się jak można prowadzić firmę przy 1-procentowej marży, przy co chwile zmieniających się kursach walutowych i dodatkowo na tym zarabiać.

Kiedyś takie możliwości w zabezpieczaniu cen towarów i walut mieli tylko najwięksi gracze. Dzisiaj dostęp do tego ma każdy, ale nikt nie wie jak z tego korzystać. Dzięki pracy w instytucjach finansowych w bezpośrednim kontakcie z przeprowadzaniem transakcji na największych giełdach świata nauczyłem się wykorzystywać dobrodziejstwa giełdy w celu minimalizacji ryzyka kursowego związanego ze zmianami cen towarów i walut. Dzięki temu dziś śpię spokojnie. Ceny towarów i walut jakimi obracam zmieniają się co dwie minuty i nie odczuwam żadnego dyskomfortu w oferowaniu najlepszych cen w Polsce. Wiem, że to proste i mogę Ciebie również nauczyć tych rozwiązań.

Na tym szkoleniu dowiesz się:

 • Jak zabezpieczać należności i zobowiązania w walutach obcych, aby nie ponosić kompletnie żadnego ryzyka kursowego
 • Poznasz tajniki potęgi jaką jest dźwignia finansowa, dzięki której wystarczy Ci 10 tys. zł do zabezpieczenia kwot rzędu 0,25 mln zł.
 • Nauczysz się technik zabezpieczania kursów walut, aby nie ponosić kompletnie żadnego ryzyka kursowego. Dzięki temu będziesz w stanie zabezpieczyć też cenę dowolnego towaru w lokalnej walucie takiej jak polski złoty, rosyjski rubel, korona czeska i inne lokalne waluty. Oczywiście to zagadnienie obejmuje również zabezpieczenie kursów walut globalnych tjk. euro i dolar
 • Dowiesz się z jakiego brokera korzystać, który oferuje najniższe prowizje na świecie. Jest nadzorowany przez jeden z najbardziej rygorystycznych nadzorów bankowych czuwającym nad bezpieczeństwem pieniędzy klientów. Broker ten także umożliwia dokonywanie bardzo małych transakcji w nieograniczonej ilości otwartych pozycji. Umożliwia również otwieranie jednocześnie przeciwstawnych pozycji, czyli w jednej sekundzie możesz kupić 20 tys. EUR, a później możesz sprzedać 30 tys. EUR – na Twoim rachunku będą jednocześnie widoczne kupione 20 tys. EUR oraz sprzedane 30 tys. EUR – każdą z tych pozycji możesz zamknąć w różnym czasie. Rozwiązanie to umożliwia połączenie jednoczesnego zabezpieczenia zobowiązań i należności w walutach obcych. To wyjątkowo cenna narzędzie dla firm prowadzących jednocześnie eksport i import towarów.
 • Otrzymasz wzory obliczeń w excelu do natychmiastowego zastosowania przy zabezpieczaniu kursów walutowych
 • Nauczysz się stosować harmonogram działań w przeprowadzaniu transakcji zabezpieczających kursy walutowe. Niestety takiej wiedzy nie przekazują na studiach z ekonomii, bo to umiejętności wynikające ze 100 procentowej praktyki w obrocie towarami giełdowymi
 • Zdobędziesz wiedzę z zakresu kontroli ryzyka i wykorzystywania trendów kursowych w procesie zabezpieczania kursów walutowych, co pozwali Ci poprawić dochodowość procesów handlowych oraz uchroni Cię przed nadmierną rządzą zysków i chęcią do spekulacji. Żądza nadmiernych zysków i chęć spekulacji stanowi pierwszy krok do problemów w zabezpieczaniu kursów walutowych, dlatego wyjaśnimy podstawową zasadę “Tylko Zabezpieczaj, Nie Spekuluj”
 • Niektórzy brokerzy giełdowi oferują obsługę w tylko w języku angielskim. Jeżeli nie będziesz czuł się na siłach, aby coś załatwić, to zawsze pomożemy
 • Otoczenie rynkowe nieustannie się zmienia, dlatego Tworzymy społeczność maklerów walutowych i towarowych oraz pomagamy sobie nieustannie po zakończeniu szkolenia

Szkolenie przeznaczone dla osób związanych z eksportem i importem towarów lub usług. Warunek uczestnictwa w szkoleniu to podpisanie umowy o zachowaniu poufności oraz o zakazie konkurencji w branży dystrybucji metali szlachetnych!!!

Czas trwania Szkolenia z Zarządzania Ryzykiem Walutowym to 8 godzin (jeżeli będzie taka potrzeba to więcej) zrealizowanych w ramach jednego dnia.

Cena szkolenia z Zarządzania Ryzykiem Walutowym wraz ze wszystkimi materiałami i źródłami danych: 1960 PLN brutto (cena zawiera podatek VAT).

Cena szkolenia obejmuje:

 • Udział w zajęciach
 • Wspólny obiad w restauracji
 • Całe kompendium przekazanej wiedzy praktycznej zdobytej w trakcie pracy zawodowej w handlu towarami giełdowymi i walutami. Dzięki tej wiedzy całkowicie zdejmiesz ze swoich barków ryzyko zmian kursów walutowych
 • Procedury działania gotowe do natychmiastowego zastosowania
 • Model obliczeniowy w excelu do wyliczania stawek zabezpieczeń dla poszczególnych walut
 • Materiały szkoleniowe oraz dane najlepszych brokerów giełdowych
 • Świadectwo ukończenia kursu z Zarządzania Ryzykiem Walutowym
 • Pomoc w kontaktach z brokerami i obsługa platform transakcyjnych po angielsku
 • Udział w społeczności maklerów walutowych
 • Szkolenie z Zarządzania Ryzykiem Walutowym realizujemy przy udziale co najmniej 2 uczestników

Miejsce Szkolenia z Zarządzania Ryzykiem Walutowym:

 • Wrocław

Warunek uczestnictwa w szkoleniu to przesłanie zgłoszenia pocztą elektroniczną na adres piotr.kowalski (małpa) goldco.pl oraz wpłata zaliczki lub całej należności tytułem uczestnictwa (po wcześniejszym otrzymaniu faktury proforma).

Wyślij maila z zapytaniem o Szkolenie z Zarządzania Ryzykiem Walutowym na piotr.kowalski (małpa) goldco.pl, w odpowiedzi prześlę Ci wszystkie informacje o zbliżającym się szkoleniu i odpowiedź na Twoje pytania.

Wszelkich informacji o szkoleniu udzieli:
Piotr Kowalski
tel: (+48) 71 300 13 80
piotr.kowalski (małpa) goldco.pl

Piotr Kowalski

Tel: +48 71 300 13 80
Fax: +48 71 300 13 80
e-mail: office(m@łpa)goldco.pl zamiast (m@łpa) wpisz @
e-mail Piotr Kowalski: piotr.kowalski(m@łpa)goldco.pl zamiast (m@łpa) wpisz @
Goldco S.A.: ul. Rynek 7, 50-106 Wrocław
Goldco S.A. Biuro Obsługi Klienta: ul. Tarnogajska 11, 50-512 Wrocław

Zostaw Odpowiedź