Strona GłównaO nas

O nas

 • Założycielem spółki GOLDCO S.A. jest Piotr Kowalski, którego działalność na rynku kapitałowym datuje się na 2004 rok, a na rynku złota na 2006 rok. Absolwent Politechniki Wrocławskiej oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Piotr Kowalski jest od 2009 roku zawodowo związany z rynkiem złota, kiedy to rozpoczął pracę w pierwszym polskim funduszu inwestycyjnym lokującym kapitał w kontrakty terminowe na złoto, których obrót realizowany był na giełdzie w Nowym Jorku. W czasie pracy w funduszu inwestycyjnym, Piotr Kowalski był autorem publikacji i opracowań inwestycyjnych o metalach szlachetnych. Analizy te stały się baza wiedzy o rynku złota i srebra dla inwestorów w Polsce. Znalazły również uznanie w oczach producentów programów telewizyjnych, od których Piotr Kowalski otrzymywał zaproszenia, aby opowiedzieć szerzej o metalach szlachetnych.

Piotr Kowalski GOLDCO

 • Po zakończeniu pracy w funduszu inwestycyjnym złota w 2012 roku, Piotr Kowalski rozpoczął własną działalność gospodarczą pod firmą GOLDCO Piotr Kowalski. W związku z rozwojem w roku 2014, działalność GOLDCO Piotr Kowalski została wniesiona do spółki GOLDCO S.A., w której większościowymi udziałowcami są Piotr Kowalski wraz z rodziną. GOLDCO Spółka Akcyjna jest w 100 procentach reprezentowana przez polski kapitał oraz jest płatnikiem wszystkich podatków na terenie Polski.  .

Często spotykane praktyki niektórych sprzedawców

Dokonując zakupów złota na polskim rynku można zauważyć kilka niekorzystnych czynników uderzających w drobnego inwestora. Pomimo tego, że zleca się dyspozycję zakupu nowego złota z aktualnych roczników w stanie menniczym, klient otrzymuje sztabki złota i złote monety skupione z rynku wtórnego oraz noszące wyraźne znamiona obecności na rynku wtórnym.

Okazuje się, że podmioty skupujące złoto zwracają niewielką uwagę na analizę skupowanego złota. Natomiast później sprzedają je jako nowe produkty.

Przełom i podsumowanie

Dostrzegając dotychczasowe braki w funkcjonowaniu naszego lokalnego rynku, postanowiliśmy wraz ze swoimi kooperantami stworzyć niespotykany dotąd w Polsce podmiot specjalizujący się w oferowaniu nowego złota i srebra tylko z najlepszych mennic na świecie akredytowanych w LBMA. Nabywając złoto u nas masz pewność, że sztabki i monety są nowe i pochodzą prosto z mennicy. Uzyskujesz w ten sposób gwarancję oraz bezpieczeństwo dysponowania kruszcem, który nie przechodził dziesiątki razy z ręki do ręki. Do wszystkich sztabek dodajemy certyfikaty autentyczności z potwierdzonymi numerami seryjnymi i wagą. W ten sposób dajemy dodatkowe udokumentowanie zaufanego pochodzenia sztabek i monet.

Piotr Kowalski

Gdzie jesteśmy?

Biuro obsługi klienta – Wrocław, ul. Tarnogajska 11-13, 50-512 Wrocław.

Centrala Goldco S.A.

“Pasaż Pod Błękitnym Słońcem” ul. Rynek 7, 50-106 Wrocław.

Odznaczenia i wyróżnienia dla Goldco S.A.

Goldco bierze udział w programie “Słucham swoich klientów” organizowanym przez niezależny serwis Opineo.pl. Dzięki niezależnym opiniom możemy szybko dostrzec co robimy dobrze, a co musimy poprawić.

goldco-zloto-certyfikat3Realizujemy dostawy metali szlachetnych w taki sposób, jak sami chcielibyśmy je otrzymywać będąc po stronie Zamawiającego. Dzięki temu zostaliśmy docenieni przez inwestorów zamawiających metale szlachetne i jako jedyny dystrybutor złota w Polsce otrzymaliśmy znak najwyższej jakości Q.

GOLDCO-jakosc-uslug-60x70Uczestniczymy w Programie Firma Wiarygodna Finansowo organizowanym przez Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. (BIG InfoMonitor), która zgodnie z Ustawą o Informacji Gospodarczej przyjmuje, przechowuje i udostępnia informacje gospodarcze o przeterminowanym zadłużeniu osób i firm.

GOLDCO-wiarygodnoscBIG InfoMonitor prowadzi Rejestr Dłużników BIG. Jako jedyny z BIG-ów działających w Polsce umożliwia także dostęp do baz Biura Informacji Kredytowej oraz Związku Banków Polskich (6,1 mln informacji o zaległym zadłużeniu przedsiębiorców i konsumentów). W ten sposób gwarantujemy, że:

 • Przestrzegamy prawa i zasad odpowiedzialnego biznesu
 • Płacimy w terminie
 • Nie mamy zaległości płatniczych figurujących w rejestrach dłużników
 • Uważnie zarządzamy swoją płynnością finansową
 • Dbamy o pozytywną historię kredytową GOLDCO
 • Nie zadłużamy się ponad miarę
 • Staramy się wypracować zyski z moich działań
 • Zapewniamy pracownikom odpowiednie warunki pracy i płacy
 • Dbamy o reputację i markę GOLDCO
 • Dążymy do współpracy tylko z firmami wiarygodnymi finansowo

Uczestnicząc w programie Firma Wiarygodna Finansowo potwierdzamy również spełnianie następujących kryteriów stabilności finansowej:

 • Kryterium historii działalności – działamy na rynku dłużej niż 6 miesięcy
 • Kryterium bieżącej wiarygodności płatniczej firmy – nie posiadamy odnotowanych zaległości płatniczych w Rejestrze Dłużników BIG oraz w bazie BIK i Systemie BANKOWY REJESTR ZBP
 • Kryterium bieżącej wiarygodności płatniczej właściciela – nie posiadamy odnotowanych zaległości konsumenckich w Rejestrze Dłużników BIG oraz bazie BIK i Systemie BANKOWY REJESTR ZBP
 • Kryterium nie zalegania z podatkami – nie posiadamy zaległości płatniczych wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) oraz Urzędu Skarbowego (US)

GOLDCO-sklep-wiarygodnosc-202-90

Rachunki bankowe GOLDCO

mBank S.A. Oddział Bankowości Korporacyjnej

Rachunek PLN: 47 1140 1140 0000 3169 8200 1001

Rachunek EUR: 20 1140 1140 0000 3169 8200 1002

 

Piotr Kowalski

Założyciel Goldco S.A.
Piotr Kowalski S.K.A.

Tel: +48 71 300 13 80
Fax: +48 71 300 13 80
e-mail: biuro#goldco.pl zamiast # wpisz @
Goldco Piotr Kowalski S.K.A.: ul. Kamienna 135 lok.16, 50-545 Wrocław

7 komentarzy

 1. Dariusz says: 9 lutego 2021
 2. Student says: 4 maja 2020
 3. Zbigniew Mar says: 5 lutego 2020
 4. Michał says: 2 stycznia 2020
 5. emka says: 5 kwietnia 2018

Czas odpowiedzi i Pingi

Ani trackbacki and pingbacki nie są dostępne dla tego artykułu

Zostaw Odpowiedź