Strona GłównaO nas

O nas

 • Założycielem spółki GOLDCO S.A. jest Piotr Kowalski, którego działalność na rynku kapitałowym datuje się na 2004 rok, a na rynku złota na 2006 rok. Absolwent Politechniki Wrocławskiej oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Piotr Kowalski jest od 2009 roku zawodowo związany z rynkiem złota, kiedy to rozpoczął pracę w pierwszym polskim funduszu inwestycyjnym lokującym kapitał w kontrakty terminowe na złoto, których obrót realizowany był na giełdzie w Nowym Jorku. W czasie pracy w funduszu inwestycyjnym, Piotr Kowalski był autorem innowacyjnych publikacji i opracowań inwestycyjnych o metalach szlachetnych. Analizy te stały się baza wiedzy o rynku złota i srebra dla inwestorów w Polsce. Znalazły również uznanie w oczach producentów programów telewizyjnych, od których Piotr Kowalski otrzymywał liczne zaproszenia, aby opowiedzieć szerzej o metalach szlachetnych.

Piotr Kowalski GOLDCO

 • Po zakończeniu pracy w funduszu inwestycyjnym złota w 2012 roku, Piotr Kowalski rozpoczął własną działalność gospodarczą pod firmą GOLDCO Piotr Kowalski. W związku z dynamicznym rozwojem w roku 2014, działalność GOLDCO Piotr Kowalski została wniesiona do spółki GOLDCO S.A., w której większościowymi udziałowcami są Piotr Kowalski wraz ze swoim bratem. GOLDCO Spółka Akcyjna jest w 100 procentach reprezentowana przez polski kapitał oraz jest płatnikiem wszystkich podatków na terenie Polski.  .

Często spotykane praktyki niektórych sprzedawców

Dokonując zakupów złota na polskim rynku można zauważyć kilka niekorzystnych czynników uderzających w drobnego inwestora. Pomimo tego, że zleca się dyspozycję zakupu nowego złota z aktualnych roczników w stanie menniczym, klient otrzymuje sztabki złota i złote monety skupione z rynku wtórnego oraz noszące wyraźne znamiona obecności na rynku wtórnym.

Okazuje się, że podmioty skupujące złoto zwracają niewielką uwagę na analizę skupowanego złota. Natomiast później sprzedają je jako złoto w stanie menniczym.

Przełom i podsumowanie

Dostrzegając dotychczasowe braki w funkcjonowaniu naszego lokalnego rynku, postanowiliśmy wraz ze swoimi kooperantami stworzyć niespotykany dotąd w Polsce podmiot specjalizujący się w oferowaniu nowego złota i srebra tylko z najlepszych mennic na świecie akredytowanych w LBMA. Nabywając złoto u nas masz pewność, że sztabki i monety są nowe i pochodzą prosto z mennicy. Uzyskujesz w ten sposób gwarancję oraz bezpieczeństwo dysponowania kruszcem, który nie przechodził dziesiątki razy z ręki do ręki. Do wszystkich sztabek dodajemy certyfikaty autentyczności z potwierdzonymi numerami seryjnymi i wagą. W ten sposób dajemy dodatkowe udokumentowanie zaufanego pochodzenia sztabek i monet.

Piotr Kowalski

Gdzie jesteśmy?

Biuro obsługi klienta – Wrocław, ul. Rynek 31-32, Galeria Handlowa FENIKS 3 piętro (wjazd windą).

Biuro obsługi klienta mieści się w Galerii Handlowej FENIKS 3 piętro (wjazd windą), ul. Rynek 31-32, 50-102 Wrocław. Zapraszamy na spotkanie i osobisty odbiór kruszców.

złoto-wroclaw-rynek

Centrala GOLDCO

Centrala firmy mieści się na wrocławskim rynku w “Pasażu Pod Błękitnym Słońcem” ul. Rynek 7 50-106 Wrocław.

Odznaczenia i wyróżnienia dla GOLDCO S.A.

Bierzemy udział w programie “Słucham swoich klientów” organizowanym przez niezależny serwis Opineo.pl. Dzięki niezależnym opiniom możemy szybko dostrzec co robimy dobrze, a co musimy poprawić.

goldco-zloto-certyfikat3Realizujemy dostawy metali szlachetnych w taki sposób, jak sami chcielibyśmy je otrzymywać będąc po stronie Zamawiającego. Dzięki temu zostaliśmy docenieni przez inwestorów zamawiających metale szlachetne i jako jedyny dystrybutor złota w Polsce otrzymaliśmy znak najwyższej jakości Q.

GOLDCO-jakosc-uslug-60x70Uczestniczymy w Programie Firma Wiarygodna Finansowo organizowanym przez Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. (BIG InfoMonitor), która zgodnie z Ustawą o Informacji Gospodarczej przyjmuje, przechowuje i udostępnia informacje gospodarcze o przeterminowanym zadłużeniu osób i firm.

GOLDCO-wiarygodnoscBIG InfoMonitor prowadzi Rejestr Dłużników BIG. Jako jedyny z BIG-ów działających w Polsce umożliwia także dostęp do baz Biura Informacji Kredytowej oraz Związku Banków Polskich (6,1 mln informacji o zaległym zadłużeniu przedsiębiorców i konsumentów). W ten sposób gwarantujemy, że:

 • Przestrzegamy prawa i zasad odpowiedzialnego biznesu
 • Płacimy w terminie
 • Nie mamy zaległości płatniczych figurujących w rejestrach dłużników
 • Uważnie zarządzamy swoją płynnością finansową
 • Dbamy o pozytywną historię kredytową GOLDCO
 • Nie zadłużamy się ponad miarę
 • Staramy się wypracować zyski z moich działań
 • Zapewniamy pracownikom odpowiednie warunki pracy i płacy
 • Dbamy o reputację i markę GOLDCO
 • Dążymy do współpracy tylko z firmami wiarygodnymi finansowo

Uczestnicząc w programie Firma Wiarygodna Finansowo potwierdzamy również spełnianie następujących kryteriów stabilności finansowej:

 • Kryterium historii działalności – działamy na rynku dłużej niż 6 miesięcy
 • Kryterium bieżącej wiarygodności płatniczej firmy – nie posiadamy odnotowanych zaległości płatniczych w Rejestrze Dłużników BIG oraz w bazie BIK i Systemie BANKOWY REJESTR ZBP
 • Kryterium bieżącej wiarygodności płatniczej właściciela – nie posiadamy odnotowanych zaległości konsumenckich w Rejestrze Dłużników BIG oraz bazie BIK i Systemie BANKOWY REJESTR ZBP
 • Kryterium nie zalegania z podatkami – nie posiadamy zaległości płatniczych wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) oraz Urzędu Skarbowego (US)

GOLDCO-sklep-wiarygodnosc-202-90Nie posiadamy również zaległości płatniczych wobec innych firm i nie figurujemy w Krajowym Rejestrze Długów, co potwierdza Certyfikat Rzetelności przyznawany w ramach programu Rzetelna Firma, który stanowi jedną z najbardziej aktualnych informacji o solidności i wypłacalności firmy. Certyfikat jest dostępny w formie online (24 h/7 dni w tygodniu) oraz offline.

rzetelna-firmaNajbardziej cenimy pełną transparentność, dlatego zawsze możesz nas sprawdzić!

Rachunki bankowe GOLDCO

mBank S.A. Oddział Bankowości Korporacyjnej

Rachunek PLN: 47 1140 1140 0000 3169 8200 1001

Rachunek EUR: 20 1140 1140 0000 3169 8200 1002

 

Piotr Kowalski

Założyciel GOLDCO S.A.
Tagi do treści strony:

piotr kowalski wrocław zloto wroclaw feniks

Piotr Kowalski

Tel: +48 71 300 13 80
Fax: +48 71 300 13 88
e-mail: office(m@łpa)goldco.pl zamiast (m@łpa) wpisz @
e-mail Piotr Kowalski: piotr.kowalski(m@łpa)goldco.pl zamiast (m@łpa) wpisz @
GOLDCO Centrala: ul. Rynek 7, 50-106 Wrocław
GOLDCO Biuro Obsługi Klienta: ul. Tarnogajska 11, 50-512 Wrocław
Google+

5 komentarzy

 1. emka says: 5 kwietnia 2018
 2. Michał says: 2 stycznia 2020
 3. Zbigniew Mar says: 5 lutego 2020
 4. Student says: 4 maja 2020

Czas odpowiedzi i Pingi

Ani trackbacki and pingbacki nie są dostępne dla tego artykułu

Zostaw Odpowiedź

X

Problem z hasłem?

Zarejestruj się już dziś!

Wyzerowanie Hasła

Proszę wprowadź swój adres e-mail. Otrzymasz nowe hasło na maila.